Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

Багато власників автомобілів з дизелем замислюються про те, як збільшити потужність двигуна свого транспортного засобу і поліпшити його динаміку. Ми наводимо кілька популярних способів вирішення цієї задачі.

Як збільшити потужність двигуна, використовуючи блок управління форсунками?

Зараз це найпопулярніший варіант підвищення потужностних параметрів авто, передбачає, що встановлений блок зміни імпульсів керування форсунками отримує контроль над паливною системою через «голки» форсунки. Монтується такий збільшувач потужності дизельного двигуна в розрив проводів, які керують паливним інжектором.

Сигнал за рахунок його роботи затримується, кут уприскування змінюється, і економиться паливо, так як імпульс настільки короткочасний (не більше 0,0002 секунди), що відбувається його блокування (він просто-напросто не сприймається блоком). Так як у блоків зміни імпульсів немає власних високовольтних каскадів, які можуть посилати сигнал, вони не здатні транслювати не основні імпульси.

Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

Подібні блоки, які виготовляються під відомими російським автомобілістам брендами GreenBOX, TUNIT, R-Box, ТипіпдВох, BlueBOX, TBS, Power-Box, можуть монтуватися на всі види дизельних двигунів, оснащені електронним комплексом уприскування. Їх використання дозволяє економити паливо. Крім того, вартість виробів більш ніж доступна.

Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

При цьому описуваний блок збільшення потужності дизельного двигуна має і ряд недоліків:

 • зменшення ресурсу ДВС, викликане тим, що пристрій виключає деякі функції подачі палива;
 • складна і тривала установка;
 • збільшення емісії шкідливих сполук;
 • сажовий фільтр дуже швидко зношується через відсутність імпульсу, який покликаний забезпечити правильне спалювання палива.

Збільшення потужності двигуна на дизелях високого тиску

Поліпшення роботи двигуна досягається установкою спеціального блоку, який заміщує режими функціонування паливного насоса (ТНВД). Підходить для деяких двигунів, оснащених старими насосами (випущеними до 2008 року) під маркою BOSCHVP 44. Такі установки характеризуються тим, що в них високий тиск акумулюється в насосі, а не в рампі ВД.

Збільшення потужності дизельного двигуна досягається завдяки заниження тих величин, які показує індикатор тиску палива. А це стає причиною підвищення тиску в насосі (в його корпусі). Всю роботу виконує електромагнітний клапан (саме він керує тиском). Причому діє він поза номінальних режимів, що призводить до зменшення ресурсу насоса високого тиску.

Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

Описане збільшення потужності дизельного двигуна має такі переваги:

 • швидкий монтаж;
 • відсутній прямий вплив на обсяг емісії шкідливих елементів;
 • ресурс блоку циліндрів не знижується;
 • елементна база є недорогою і об’єктивно нескладною.

Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

Без недоліків даний блок, звичайно ж, теж не обходиться:

 • з вихлопної труби фіксується димлення (його називають після експлуатаційним);
 • ресурси електромагнітної форсунки і ТНВД зменшуються;
 • відзначаються плаваючі обороти ДВС.

Як збільшити потужність дизельного двигуна іншими способами?

В даний час затребуваним варіантом підвищення потужності вважається використання спеціального модуля, який надає вплив на те, як паливний інжектор центрального процесора автомобіля веде розрахунок таймінгу. Зазначений модуль може посилати особливий імпульс в ЕБУ, підвищує на певний час (воно не перевищує запрограмованих і тимчасових нормальних показників) таймінг форсунок. При цьому основні датчики свої свідчення абсолютно не змінюють.

Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

І не варто забувати, що рішення проблеми, як збільшити компресію дизельного двигуна, а значить, і його потужностні характеристики, можливе і без застосування різноманітних блоків. Для цього можна:

 • заливати Антониум (інноваційний оптимізатор нано-типу для металу), який оберігає тертьові поверхні від зносу;
 • використовувати паливні добавки, що містять у своєму складі кисень, а також масляні добавки.

Як збільшити потужність двигуна – по-справжньому ефективні способи

Виберіть свій варіант збільшення потужності «серця» авто!