Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура

Якщо ви зіткнулися з проблемою, як відкрутити болт шківа коленвала, ця стаття для вас. Ми докладно опишемо цей процес, щоб ви змогли легко і швидко демонтувати шків колінчастого валу, а потім зайнятися його ремонтом.

Як відвернути болт шківа коленвала: чому все так складно?

Автомобіліст знає витрачає на процес демонтажу шківа колінчастого вала, як правило, не більше чверті години. А ось недосвідчені водії при спробі зняти цю деталь самостійно стикаються з безліччю проблем, які вони часто банально не можуть вирішити. Інструкція по проведенню ремонтних робіт і технічного обслуговування будь-якого сучасного транспортного засобу містить вичерпну інформацію про процесі демонтажу, але, на жаль, вона не допомагає автолюбителям.

Насамперед, виникають труднощі з фіксацією колінчастого вала. Демонтувати його дуже складно, якщо деталь постійно обертається, «вислизаючи з рук. Також багатьом незрозуміло, з якого боку підійти до болта, на якому тримається шків. Та й сильна його затягування зазвичай робить процес зняття сайту дуже і дуже складним, так як демонтаж за таких умов загрожує пошкодженнями покриття кузова або елементів моторного відсіку автомобіля.

Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура

Всі автовиробники і фахівці автосервісів з великим зусиллям роблять закрутку гайки або болта шківа колінчастого вала (на одних моделях ТЗ механізм тримається на болте, в інших – на гайці).

Робиться це спеціально, щоб уникнути самораскручивания даної деталі в процесі експлуатації транспортного засобу. Якщо болт (гайка) випадуть під час їзди, буде непросто повернути авто до життя, щоб продовжити рух на ньому, а сам ремонт виллється, повірте, «в копієчку». Крім того, описуються кріпильні деталі збільшують рівень своєї затягування самостійно при роботі двигуна. А остаточну «непорушність» болту надають явища коксування, злипання, корозії.

Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура

 

Як відкрутити болт шківа коленвала – вирішуємо проблему

За допомогою болта зазвичай кріпляться шківи передньопривідних авто. У таких ТЗ шків орієнтований перпендикулярно осі машини, що, звичайно ж, ускладнює ремонтні роботи (дістатися до кріплення вельми непросто). Щоб максимально швидко і без утруднень відкрутити болт, бажано заздалегідь підготувати:

  • комплект автоінструментів;
  • так званий «пеньок» (або «козелок»);
  • автомобільний домкрат;
  • головку (торцеву) з важелем і подовжувачем (головка повинна підбиратися за розміром болта).

Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура

Процес при наявності зазначених пристосувань виглядає наступним чином:

  • знімаємо колесо (природно, перед цим потрібно підняти за допомогою домкрата передню праву частину машини);
  • встановлюємо ТЗ на «пеньок»;
  • знімаємо щиток двигуна, що захищає його від попадання бруду, повітряний фільтр (вони розташовуються з боку капота зверху) і ремінь генератора;
  • на блоці зчеплення відкриваємо кришку, щоб можна було зафіксувати колінвал, і заклиниваем зуби маховика, використовуючи монтування;
  • на болт надягаємо головку і починаємо його відкручувати (якщо він не піддається, потихеньку збільшуємо довжину важеля).

Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура

Розповідати про те, як затягнути шків коленвала і повернути авто в стан до ремонту, здається, не потрібно. Всі операції виконуються в зворотному порядку.

Як відкрутити гайку шківа колінвала?

Цю процедуру виконати легше за допомогою важеля і подовжувача для нього (можна використовувати відрізок труби щодо великої довжини), а також накидного або торцевого ключа (38 або на 36). Гайкою, що отримала найменування «храповика», як правило, кріпляться шківи на задньопривідних ТЗ. Така гайка зазвичай володіє спеціальними уступами.

Щоб зняти її, потрібно залізти під машину і ключем з подовжувачем спробувати відкрутити елемент. У тих випадках, коли він категорично не піддається, КПП слід поставити на нейтралку, зняти насвечники, уперти ключ з важелем у лонжерон або підлогу, подати імпульс поворотом ключа в замку запалювання. Після такої процедури гайка легко зривається з першої або другої спроби.

Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура

Додамо, що полегшити процес демонтажу дозволяє пристосування для зняття шківа коленвала. Воно являє собою гайку зі шпилькою з 2-3-ма захопленнями, прикріпленими до них (шпилька впирається в центр вала, захоплення заводять за краї шківа). Подібний «народний» знімач дає можливість стягнути з шків валу без будь-яких проблем, повертаючи пристосування за годинниковою стрілкою.

Як відкрутити болт шківа коленвала – зовсім не складна процедура