Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

Про роль акумулятора в процесі експлуатації автомобіля вже сказано і написано чимало. Тому ми не станемо повторюватися про те, що акумулятор одне з важливих пристроїв. По суті, як і будь-яке обладнання автомобіля.

Як грамотно перевірити автомобільний акумулятор?

Перш, ніж приступити до розгляду питання: зарядка автомобільного акумулятора своїми руками, потрібно з’ясувати для себе, що на сучасні авто вже йдуть АКБ необслуговувані. За Гостом вони класифікуються як безуходные.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

Але, хто знає як можуть повернутися обставини, і на вашому авто виявиться акумулятор другого типу – допустимий. Тому розглянемо питання про те, як правильно зарядити автомобільний акумулятор. Знання ще ні для кого не були зайвими.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

АКБ «вмирає» відразу відразу. Існують первинні ознаки за якими можна сміливо визначити, що акумулятор вашого авто вимагає перевірки. Крім лампочки індикатора на приладовому щитку про розрядці акумулятора сигналізують перебої під час запуску автомобіля.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

Способи перевірки автомобільного акумулятора:

  • Перевірка щільності електроліту. Проводиться ареометром. Для виміру береться проба з кожної банки акумуляторної батареї. Плюс вимірюється температура електроліту. Якщо температура вище 30-ти градусів, то до показань ареометра додається величина поправки. Якщо ж температура нижче 0 градусів, то віднімається. У разі, якщо в зимовий період розряджена хоча б одна банка, більш ніж на 25% (влітку допуск цифри – 50%), то потрібно зарядити акумулятор. За ступенем щільності за допомогою спеціальної таблиці обчислюється рівень зарядки і робляться відповідні висновки.
  • Перевірка рівня напруги. Проводиться навантажувальною вилкою. Перевірка провадиться без навантаження на АКБ, так і з навантаженням. При повністю зарядженій і справної АКБ, напруга в кожній з банок акумуляторної батареї має бути 1,7-1,8 В.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор?

Для зарядки акумулятора автомобіля своїми руками знадобиться: електроліт і зарядний пристрій, яке на «народному» сленгу називають «випрямляч» або « зарядник». Зарядний пристрій для акумулятора коштує відносно недорого. Тому немає сенсу, користуючись порадами умільців, виготовляти його самостійно.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

Крім того, питання про те, як правильно зарядити автомобільний акумулятор, залежить від надійності «зарядника», якості електроліту і правильного виконання технологічного процесу зарядки АКБ.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

Технологія зарядки акумулятора

  • Перевіряємо і доливаємо рівень електроліту до необхідного.
  • Пробки банок повинні бути зняті.
  • Під’єднуємо клеми зарядного пристрою акумулятора і вмикаємо «зарядник» в мережу. Не навпаки. Струм, що виставляється на зарядному пристрої, повинен складати приблизно 10-ту частину від ємності вашої батареї. Якщо, наприклад, місткість 60а/год, то струм встановлюється на 6 ампер.
  • Під час зарядки ви повинні спостерігати, що стрілка амперметра хилиться до нуля. Це означає, що АКБ заряджається.
  • Після зарядки акумулятора перевіряємо рівень і щільність електроліту, і при необхідності доливаємо дистильовану воду.

Якщо ви купуєте сухозаряженную батарею, то їй також необхідна часткова зарядка. Різниця в тому, що в сухозаряженный акумулятор ви повинні долити електроліт і дати йому постояти 2-3 години. Потім заміряйте напруга і, як правило, завжди проводиться зарядка АКБ.

Як правильно зарядити автомобільний акумулятор: зарядка без проблем

Зарядка акумуляторів необслуговуваних також можлива. Але, експерти рекомендують проводити підзарядку необслуговуваних АКБ професійно на сервісі.

Тепер ви знаєте, як перевірити і зарядити автомобільний акумулятор. І навіть якщо вам ці знання не знадобляться, вони не будуть зайвими. Автомобіль іноді підносить сюрпризи своєму власникові, і краще бути до них готовим.

Удачі вам, любителі свого автомобіля.