Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

Здрастуйте, шановні автолюбителі! Великі слова про те, що мало здобути перемогу, потрібно зуміти утримати її, в повній мірі відносяться до тюнінгу автомобіля. Тим більше вони безпосередньо відносяться до тюнінгу двигуна. Адже помінявши штатні деталі, наприклад, замінивши распредвал на спортивний распредвал, тепер потрібно знати, як правильно експлуатувати двигун.

Що таке і для чого призначений датчик распредвала

Необхідно вчасно реагувати на зміни в процесі експлуатації. А вони обов’язково будуть. Налаштування распредвала, для досягнення потрібних вам параметрів, буде відбуватися і в процесі експлуатації двигуна. І на допомогу нам існує такий пристрій, як датчик Холла (датчик положення распредвала або датчик фаз газорозподілу).

Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

Конструктивні особливості різних типів двигунів, можуть припускати різні місця розташування датчика распредвала на двигуні. Але, принцип його дії незмінний. Крім того, датчик распредвала функціонально, має зв’язок з датчиком частоти частоти обертання колінвала.

Принцип дії датчика распредвала влаштований на ефекті Холла – зміна напруги у напівпровіднику, у момент зміни перетинає його магнітного поля. В самому датчику розташований магніт.

Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

Металеві зуб (репер) виробляє замикання магнітного зазору і змінює магнітне поле. Сам репер розташовується на зубчастому колесі распредвала (як варіант, на які задають диску розташованому на распредвале).

Установка датчика распредвала передбачає його зв’язок з системою управління двигуна. Грунтуючись на сигнали датчика Холла, ЕБУ двигуна ятовує розташування поршня першого циліндра у ВМТ такту і забезпечує впорскування і запалювання суміші.

Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

Установка або заміна датчика распредвала

Заміна датчика положення распредвала, звичайно ж проводиться, коли він виходить з ладу. Як перевірити датчик распредвала? Для цього існує зовнішній індикатор, який покаже вам, які несправність датчика положення розподільчого вала виникли.

Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

При працюючому двигуні постійно горить індикатор несправності. При цьому самодіагностика датчика показує: помилка датчика распредвала. В даному випадку, перевірка датчика распредвала проводиться наступним чином:

  • Перевірити справність датчика електроланок
  • перевірити контакт екрануючої оболонки з масою на двигуні;
  • перевірити монтажний зазор між отметчиком і торцем датчика распредвала.

Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

На холостих обертах відбувається безсистемне загоряння індикатора датчика. Самодіагностика показує код несправності.

  • знову починаємо з перевірки контакту екрану з масою двигуна;
  • можуть існувати торцеві биття штифта отметчика распредвала.

Якщо перевірка датчика распредвала показує його непереборні несправності, то найоптимальніший варіант – заміна датчика распредвала.

Як перевірити і замінити датчик распредвала самому?

Для інформації, як правило, монтажний зазор між верхньою кромкою штифта-отметчика і торцем датчика, виставляється на конвеєрі і не регулюється.

Заміна датчика здійснюється виходячи з типу двигуна вашого автомобіля, керуючись мануалом по Ремонту та експлуатації від виробника.

По суті, заміна датчика распредвала не складе для вас праці. Найголовніше використовуйте саме ті параметри, які вказані в мануалі виробника.

Удачі вам при діагностиці та заміни датчика распредвала.