Як перевірити датчик коленвала самому

Здрастуйте, шановні автолюбителі! Сподіваємося, що ви знаєте про те, яку роль у працездатності двигуна автомобіля, грає датчик положення коленвала. Його, не менш поширена назва – датчик синхронізації.

Несправність датчика колінвалу

Якщо ще не знаєте, то відкриємо вам секрет з керівництва по експлуатації: несправність датчика колінвала може призвести або до неможливості запуску двигуна авто, або до втрати потужності, збою в оборотах, і в результаті, знову ж таки, до зупинки двигуна.

Як перевірити датчик коленвала самому

Вся справа в тому, що саме датчик оборотів коленвала синхронізує подачу палива і момент запалювання, шляхом передачі імпульсів в ЕБУ вашого автомобіля.

Як перевірити датчик коленвала самому

Хочете зменшити витрату Вашого авто? Рекомендуємо Вам спеціальний экономитель палива.

Ознаки несправності датчика колінвалу

Першою ознакою несправності двигуна, взагалі, є відчутне зниження його динаміки під час руху. Це може, звичайно ж, свідчити про будь-яку несправність, що сталася в двигуні. Але, контролер зафіксує її і запалить індикатор «CHECK ENGINE» на приладовій дошці.

Як перевірити датчик коленвала самому

Такі симптоми в роботі двигуна, як:

  • на холостому ходу у двигуна, нестійкі обороти;
  • у двигуна відбувається мимовільне зниження або підвищення оборотів;
  • відчутне, навіть без приладів, зниження потужності двигуна;
  • при динамічному навантаженні виникає детонація в двигуні;
  • нарешті, елементарна неможливість запустити двигун.

Це найбільш характерні ознаки того, що несправний датчик оборотів коленвала, шків приводу ГРМ або генератора.

Як перевірити датчик коленвала самому

В першу чергу звернемо увагу на датчик положення коленвала, як перевірити його, щоб результат тесту з точністю показав, що несправний саме датчик. Чому перевірка датчика положення колінвала проводиться в першу чергу?

Все просто. Хоча датчик синхронізації і розташовується, як правило, в незручному місці на двигуні, його діагностика займе менше всього вашого часу і ресурсів. Діагностика ж і покаже, справний датчик або потрібна заміна датчика оборотів коленвала.

Як перевірити датчик коленвала

Існує кілька варіантів перевірки справності датчика. Кожен з них проводиться із застосуванням певних приладів. Розглянемо два, найчастіше застосовуваних методів перевірки датчика колінвалу.

Фахівці рекомендують у будь-якому разі знімати датчик коленвала. При цьому необхідно зафіксувати мітками його початкове положення на двигуні. Зняття датчика супроводжується його зовнішнім оглядом.

Як перевірити датчик коленвала самому

Візуальна перевірка датчика колінвала дозволяє визначити наявність пошкоджень на корпусі датчика, стан осердя, контактної колодки і, природно, самих контактів. Всі наявні забруднення на контактах або сердечнику прибираються за допомогою спирту (можна бензину). Контакти датчика повинні бути чистими

При демонтажі зверніть увагу на відстань між диском синхронізації і серцевиною датчика. Воно повинно бути в межах 0,6-1,5 мм. Якщо візуальний огляд не показав на наявність видимих пошкоджень, приступаємо до пошуку «прихованих загроз» в електричній схемі датчика оборотів коленвала.

Діагностика датчика за допомогою омметра. Омметром ми заміряємо опір обмотки датчика синхронізації. Справний датчик повинен показувати параметри в межах 550-750 ом.

Для заспокоєння своїх внутрішніх сумнівів, перед початком вимірів, уточніть в Інструкції з експлуатації вашого авто точні параметри, вказані виробником. Цифри, що виходять за межі зазначених параметрів, що свідчать про несправність датчика колінвала, а значить, потрібна заміна датчика.

Другий варіант перевірки датчика колінвала, більш об’ємний. Для цього вам знадобиться:

  • вольтметр, бажано цифровий;
  • мегаомметр;
  • вимірювач індуктивності;
  • мережевий трансформатор.

Як перевірити датчик коленвала самому

Для коректності показників при вимірюванні датчика, рекомендована температура повітря 20-220С. Опір обмотки вимірюємо омметром і способом, зазначеним вище.

Для вимірювання індуктивності обмотки датчика оборотів коленвала, застосовується вимірювач індуктивності (індуктивна котушка, ємність і опір). Індуктивність повинна бути в межах 200-400 мГц.

За допомогою мегаомметра перевіряється опір ізоляції. Цей параметр при напрузі 500В, не повинен бути вище 20 МОм.

Якщо в процесі ремонту датчика відбудеться необережне намагнічування диска синхронізації, то розмагнічування проводиться за допомогою мережевого трансформатора.

Виходячи з результатів, отриманих при тестових вимірах, ви отримуєте дані про несправності датчика, або, навпаки, його справності. При монтажі старого або нового датчика, уважно встановлюйте його у посадочне місце по мітках. Не забувайте про те відстані, яка має бути між диском синхронізації і сердечником (0,5-1,5 мм).

Успіхів вам при перевірці датчика оборотів коленвала.