Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

З часом кожен власник машини стикається з проблемою – потрібна мийка «серця» авто? На цей рахунок є різні думки, проте більшість схиляється до того, що періодично цю процедуру потрібно проводити. Головне розібратися в питанні, як мити двигун автомобіля, щоб не пошкодити його основні вузли і агрегати.

Основні доводи фахівців миття двигуна автомобіля

В принципі, потрібно доглядати за усіма основними частинами машини, а не тільки за кузовом і салоном, як це робить більшість з нас. Розглянемо позитивні сторони чистого вимитого двигуна. Їх небагато, але й вони покращують якісні характеристики мотора та безпеку автомобіля в цілому:

 • Скупчення і нарости масла упереміж з пилом, брудом негативно впливають на охолодження корпусу авто зовні.
 • Шар масла, підтікання палива і технічних рідин знижують протипожежні якості, так як можуть сприяти загоряння двигуна і машини в цілому.
 • Електропроводка може вийти з ладу в результаті короткого замикання в брудному моторному відсіку. І цей факт може також привести до пожежі.
 • Ремонтувати і обслуговувати брудний двигун не дуже-то приємно. При цьому не видно проблемні місця, особливо якщо є протікання технічних рідин.
 • З естетичної сторони приємно відкрити капот і побачити чистий і працездатний агрегат вашого авто. Так і при продажу свого «залізного коня» це викличе більше довіри у покупця.

Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

Прихильники позиції про те, чи потрібно мити двигун автомобіля в принципі, приводять у підтвердження своїх аргументів:

 • Насамперед, це миючі засоби, що представляють певну ступінь пожежної небезпеки і токсичності.
 • Можливість попадання води і миючих засобів на електропроводку та основні елементи – генератор, стартер і акумуляторну батарею, що може призвести до короткого замикання провідників і контактів.

Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

Як мити двигун автомобіля: самому чи в спец.пунктах?

Найпростіший спосіб для того, щоб очистити силовий агрегат від олив і бруду – звернутися в автосервіс, де фахівці проведуть цю процедуру якісно і швидко, з використанням хороших очисників. Якщо є бажання, то можна все зробити самостійно, так як ця робота не є дуже складною.

Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

Проте всім без винятку необхідно знати основні нюанси, як правильно вимити двигун автомобіля, щоб згодом не було проблем при експлуатації машини. А вони прості:

 • Використовувати тільки призначені для цього спеціальні очищувачі. Простий автошампунь для ручного миття кузова не підійде, так як він не здатний ефективно розчиняти нафтопродукти.
 • Перед тим, як вимити двигун автомобіля, слід по можливості максимально закрити плівкою всі електронні прилади і дроти на свічки, акумулятор краще зняти.
 • Корпус силового агрегату повинен бути теплим, але не гарячим. Оптимальна температура – 35-45 градусів.
 • Миючий засіб необхідно нанести на основні частини мотора і почекати кілька хвилин, щоб масла і бруд розм’якшилася.
 • На завершення потрібно змити очищувач водою, але з невеликим натиском. Деякі запитують про те, чи можна мити двигун автомобіля мийним апаратом типу Керхер. Відповідь – не рекомендується із-за сильного напору води, який здатний пошкодити в моторному відсіку невеликі деталі і кріплення.
 • У важкодоступних і сильно забруднених місцях потрібно повторити процедуру з використанням жорсткої пластикової щітки, а потім знову все змити.
 • Після того, як двигун буде промитий водою, необхідно його висушити за допомогою потужного фена або іншого пристрою, що подає повітря, потім завести мотор і дати попрацювати деякий час при відкритому капоті, щоб залишки вологи випарувалися.
 • Зазвичай двигун миють через два або три роки експлуатації.

Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

Що треба знати про безпеку при митті мотора?

Перераховані правила про те, як правильно мити двигун автомобіля, слід знати всім автолюбителям, незалежно від того, здійснюється ця процедура самостійно або відбувається в автосервісі. Чому, запитаєте ви? Та тому, що не будь-яка автомийка та не кожен фахівець знає про те, як безпечно і правильно помити двигун автомобіля. Особливо актуальний цей факт у літній період, коли на підприємства сервісу можуть запрошувати на роботу некваліфікованих працівників.

Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

Використання пральних порошків марно, а бензину і дизельного палива вкрай небезпечно – можете залишитися без машини і з підірваним здоров’ям.

Такий горе-фахівець може просто залити все водою і великим напором пошкодити деякі деталі і вузли вашого авто або застосувати неякісний очищувач двигуна. Тому навіть при виконанні мийки двигуна на спеціалізованих підприємствах рекомендується особиста присутність власника машини – контроль необхідний. А вже після того, як ви переконаєтеся, що цей фахівець володіє всіма навичками і дотримується правила, можна в наступний раз довіритися йому в питанні обслуговування агрегату.

Як мити двигун автомобіля і чи варто взагалі це робити?

По-моєму, питання про те, мити мотор чи ні, вирішений однозначно – мити, і навіть розглянуті правила, як помити двигун автомобіля самостійно, що заощадити вам деякі кошти.