Гріються гальмівні диски: як виправити?

Нормально працюють, справні гальма – вони як вогнегасник. Ми їх не помічаємо, і не пам’ятаємо про них. Потім, раптом, не дай Бог, відбувається аварійна ситуація чи необхідно екстрене гальмування, і ми з подивом, минущим в паніку, розуміємо, що в автомобілі несправні гальма.

Висока температура – норма роботи гальмівного диска

Тому, щоб не постати перед фактом ДТП у всій його красі, необхідно систематично самостійно проводити діагностику гальмівної системи: перевірка рівня гальмівної рідини, відповідність гальмівних колодок вимогам виробника і товщині гальмівних дисків.

Гріються гальмівні диски: як виправити?

Факторів, що призводять до несправності гальмівної системи, вірніше окремих її елементів, багато. Давайте звернемо увагу на перегрів гальмівних дисків.

Щоб ви розуміли, про що йде мова. До матеріалу гальмівного диска пред’являються високі вимоги, і в першу чергу – це міцність, високий коефіцієнт тертя і стабільні характеристики при нагріванні, висока теплопровідність, стійкість до різкого теплового удару, низька здатність до адгезії.

Гріються гальмівні диски: як виправити?

Так, це все про нього – про гальмівному диску серійного автомобіля. Адже його робоча температура доходить до 200-300 градусів С. Тому основним матеріалом для гальмівних дисків серійного автомобіля є: сталь або чавун. Є керамічні гальмівні диски з здатністю нагріву майже до 1000 градусів, не схильні до деформації, карбонові гальмівні диски. Але, до серійного виробництва поки вони незастосовні з-за високої вартості.

Гріються гальмівні диски: як виправити?

Важливо! Перегрів гальмівних дисків зводить до нуля ефективність гальм, так як гальмівні колодки в цьому випадку йдуть по гальмовому диску «як по маслу».

Чому відбувається перегрів гальмівних дисків

Природно-експлуатаційна причина. Тертя – це основний принцип роботи гальмівної системи автомобіля, який в найближчому майбутньому навряд чи зміниться. В роботі гальмівної системи беруть участь: гальмівні диски і гальмівні колодки. Процес нагрівання гальмового диска відбувається в частки секунди під час гальмування, а ось остигання затягується.

З урахуванням того, що 80% часу ми рухаємося в міському циклі, то гріються гальмівні диски постійно. А якщо ваш стиль руху є надмірно агресивним: розгін-гальмування, то перегрів гальмівних дисків вам стабільно забезпечений.

Несправність гальмового механізму. Це менш розповсюджена причина, яка забезпечує перегрів гальмівних дисків. Адже, якщо ви зацікавлені в своєму безпечному русі, самостійна діагностика гальмівної системи: перевірка рівня гальмівної рідини, перевірка справності і товщини гальмівних дисків і заміна гальмівних колодок – вами здійснюється систематично.

Гріються гальмівні диски: як виправити?

Тим не менше, потрібно знати, що причинами перегріву гальмівних дисків може слугувати наступне:

  • товщина гальмівних колодок нижче мінімально допустимої, як правило, перегрів гальмівних дисків відбувається при зловживанні власника кількістю проточек гальмівних дисків ;
  • гальмівний диск збентежити;
  • якість гальмівних колодок залишає бажати кращого;
  • задні гальма барабанного типу. Тут все просто. Більш низька ефективність барабанних гальм призводить до того, що основне навантаження при гальмуванні лягає на передні дискові гальма, тому і відбувається перегрів гальмівних дисків встановлених на передній осі.

Як не допустити та виправити перегрів гальмівних дисків

Виходячи з перерахованих причин того, чому традиційно гріються гальмівні диски, відповідно застосовуємо і способи усунення перегріву. Своєчасна заміна гальмівних дисків і гальмівних колодок, установка якісних гальмівних колодок і гальмівних дисків, бажано застосування на обох осях дискових гальм, контролювати відповідність товщини гальмівного диска встановленим параметрам.

Гріються гальмівні диски: як виправити?

Інформація до роздумів для автовласників

Постарайтеся, особливо в літній час, уникати миття автомобіля відразу ж після руху. Гріються гальмівні диски миттєво, а ось остигають трохи довше, тому під’їхавши на мийку, дайте дискам час, щоб охолонути. Таким чином, ви збережете гальмівний диск від деформації. Адже всі пам’ятаємо шкільний курс фізики: різкий температурний удар нагрівання-охолодження призводить до деформації. Гальмівний диск не виняток.

Гріються гальмівні диски: як виправити?

Сталь, як основний матеріал, з якого виготовлений гальмівний диск, жовтіє при t – 150-280 градусів С; синіє – при 300 – 450 градусів; чорніє – 450-500 градусів. Тому, візуальна діагностика стану гальмівних дисків допоможе вам уникнути неприємностей під час руху.

Удачі вам під час руху, і не допускайте перегріву гальмівних дисків свого авто.