Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля

Навіть якщо двигун і ходова частина машини повністю справні рульове керування працює бездоганно, але при цьому гальмівні диски повністю зношені – рушати з місця недопустимим. Справа в тому, що на дорозі іноді виникають ситуації, коли необхідна екстрена зупинка, також іноді необхідно утримати автомобіль на крутому схилі і без добре працює гальмівної системи це неможливо.

Для чого служать гальмівні диски

Щоб різко припинити обертання коліс транспортного засобу, будь то легкова малолітражка або багатотонна вантажівка, необхідні вентильовані або перфоровані гальмівні диски. У кожного з варіантів є свої переваги і недоліки, але, по суті, обидва типи є еволюцією суцільних дисків, які можуть бути використані тільки в малолітражках. У гальмівних механізмах завжди передбачено використання колодок, тому такі системи класифікують по парах тертя: колодково-дискові і колодково-барабанні. Нас цікавлять перші, як більш ефективні.

Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля

Колодки можуть бути встановлені диски як з рухомими, так і з нерухомими супортами. Перші більш популярні, оскільки не допускають нерівномірний знос колодок, в щільному зіткненні яких з дисками і полягає процес гальмування. Виникає ефект тертя в момент зупинки транспортного засобу супроводжується виділенням тепла і газів. При цьому диски з перфорацією або з насічками (слотированные) необхідні не тільки для створення тертя, але і для відведення газів, які можуть стати причиною виникнення нагару на гальмівному механізмі.

Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля

Диски гальмівні передні і задні: які можливі варіанти

Як відбувається гальмування, знає кожен автолюбитель, достатньо натиснути на педаль, щоб рідина, що міститься в спеціальному резервуарі, розбіглася по супорту на кожному колесі транспортного засобу. Саме тиск в гальмівній системі автомобіля забезпечує зіткнення колодок з дисками, які, здавалося б, можуть бути встановлені незалежно від типу. Однак згадаємо про інерцію. Рухався на великій швидкості автомобіль у момент зупинки переміщує більшу частину своєї маси на передню частину, а значить, диски гальмівні передні витримують більш значне навантаження, ніж задні, і зношуються швидше.

Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля

Щоб хоч в якійсь мірі компенсувати ступінь зносу, рекомендується вентильований диск гальмівний передній. Справа в тому, що при терті дана деталь, необхідна в пару колодок, сильно нагрівається, із-за чого виникають і деформації, і стирання. Перегріву легко уникнути, використовуючи природну вентиляцію, що виникає у встановлених слотированных або перфорованих дисках. Перший варіант має поздовжні вигнуті насічки, які охоплюють колодки і охолоджують механізм при гальмуванні. Перфорація менш ефективна, однак, якщо немає інших варіантів, слід задіяти її.

Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля

У чому полягає пристрій гальмівної системи автомобіля

Все, що бачить водій і чим може маніпулювати з цієї системи – це педаль і важіль ручного гальма. Проте в корпусі автомобіля приховано досить багато улов, взаємодія яких здійснюється з допомогою гальмівної рідини. В сутності, пристрій гальмівної системи автомобіля включає в себе кілька частин: робочої, запасний, стояночную і допоміжну. Остання є на транспортних засобах з великою масою, яким необхідна для скидання навантаження, що виникає на основному гальмівному механізмі під час руху з крутого схилу. Всі ці системи працюють від одного головного циліндра, заповненого гальмівною рідиною.

Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля

Багато водіїв недооцінюють значення регулятора тиску в гальмівній системі, хоча дане пристосування необхідно для автоматичних змін сили тиску залежно від прикладається до педалі зусилля.

Коли виконується якась дія, будь то натискання педалі або поворот важеля, рідина під тиском задіяного поршня перетікає в гидровакуумный підсилювач. Там створюється додатковий тиск, здатне через систему поршнів в супорті кожного гальмівного механізму впливати на колодки, з силою притискаючи їх до дисків. Якщо з якоїсь причини не спрацьовує робоча система, як запасний використовується функціонуюча частину основної (ефективність її набагато нижча), або стоянкова. Для збільшення ефективності запасний системи в машинах застосовують спеціальні роздільники, вимикаючі вийшла з ладу частина основного гальмівного механізму.

Гальмівні диски для швидкої зупинки автомобіля