Діагностика дизельних двигунів – комп’ютер-сканер вам в допомогу

Грамотно проведена діагностика дизельних двигунів гарантує, що їх подальший ремонт буде не тільки максимально ефективним, але і ще і оперативним, тобто здійсненими в стислі терміни.

Навіщо потрібна діагностика дизельних двигунів

Дизельні транспортні засоби сучасності характеризуються досить високим рівнем надійності всіх своїх компонентів та вузлів. Якщо водій вчасно проводить заміну вийшли з ладу і зношених елементів дизеля, ризик їх несподіваного відмови в процесі експлуатації зводиться до нуля.

Фахівці у сфері авторемонту стверджують, що спонтанних відмов у нормальному функціонуванні дизельних двигунів практично ніколи не спостерігається. Якщо який-небудь їхній важливий компонент ламається, це означає, що дефект не замечался власником авто дуже довго.

А ось другорядні деталі дизеля можуть вийти з ладу раптово, але при цьому серйозної загрози працездатності ДВС вони не несуть. Діагностика і ремонт дизельних двигунів при таких незначних поломках можуть виконуватися навіть у дорожніх умовах.

Діагностика дизельних двигунів – комп'ютер-сканер вам в допомогу

Найбільш часто налагодження, ремонт або заміна вузлів дизеля потрібні, коли водій зазначає:

  • великий випуск диму агрегатом (за кольором диму навіть досвідчені майстри можуть встановити наявність тих чи інших дефектів);
  • проблеми з запуском;
  • високу гучність;
  • падіння потужності тяги і в цілому нестійку роботу двигуна.

При появі зазначених симптомів діагностичні заходи слід проводити негайно, щоб з’ясувати їх причину і виконати необхідний ремонт.

Діагностика дизельних двигунів – комп'ютер-сканер вам в допомогу

Обладнання для діагностики дизельних двигунів

Оптимальним способом з’ясування факторів, які приводять до поломок дизеля, в наш технологічний століття є комп’ютерна діагностика його електронних систем. Вона дозволяє оцінити загальний технічний стан двигуна, перевірити всі блоки управління, окремі вузли і деталі за допомогою потужного комп’ютера-сканера.

Такий сканер виконує багатоступінчасте обстеження агрегату, перевіряючи по черзі роботу паливної системи, а потім і керуючої. Важливою частиною обстеження є саме діагностика паливної апаратури дизельних двигунів, неполадки в якій зустрічаються досить часто.

Діагностика дизельних двигунів – комп'ютер-сканер вам в допомогу

У ході діагностичної процедури обов’язково виконуються наступні дії:

  • аналіз функціонування форсунок (їх електричної частини);
  • зняття показань з усіх наявних датчиків температури;
  • встановлення показників компресії в блоці двигуна (у циліндрах);
  • вимір величин вакуумних перетворювачів.
  • Діагностика дизельних двигунів – комп'ютер-сканер вам в допомогу

Комп’ютерне діагностичне обладнання для дизельних двигунів збирає воєдино відомості про виявлені неполадки, виводить дані про них на дисплей і дає докладні інструкції по усуненню дефектів. Ні один прихований вада не залишається непоміченим сканером, а значить, будь-яка поломка буде усунуто в ході ремонтних робіт, що забезпечить безпеку їзди на ТЗ з дизелем.

Переваги комп’ютерної діагностики дизельного двигуна

Повага автомобілістів сканер заслужив тим, що двигун для здійснення діагностики не потрібно розбирати. Комп’ютерне устаткування підключається до агрегату і через деякий час видає дані про помилки у функціонуванні системи і всіх наявних несправності. Простота діагностики та її стовідсоткова точність підходить власникам машин з дизелем.

Діагностика дизельних двигунів – комп'ютер-сканер вам в допомогу

Експерти автосправи радять проводити комп’ютерне обстеження автомобіля двічі на рік – перед літнім і зимовим експлуатаційним сезоном. Так як водії обов’язково готують свій транспортний засіб до сезонного використання, цю операцію можна поєднати з діагностикою мотора на комп’ютері. Підсумком процедури стане безвідмовність його роботи та безпеку керування автомобілем.

Діагностика дизельних двигунів – комп'ютер-сканер вам в допомогу