Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Радіатор автомобіля – попереду всієї машини, і саме тому він приймає на себе головний удар, що складається з пилу, бруду, і забитих ним же комах. Це зовнішній вплив на радіатор. Крім нього існують і внутрішні хімічні процеси, які забруднюють своїми продуктами радіатор зсередини.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Все було б нічого, якби радіатор не виконував найважливішу функцію — охолодження двигуна.

Радіатор автомобіля конструктивно знаходиться в системі охолодження двигуна, виконуючи функцію теплообмінника в який входять два контури: гаряча охолоджуюча рідина від двигуна потрапляючи в радіатор охолоджується й знову спрямовується в бік двигуна.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Для стабільної роботи радіатора необхідно, щоб він був чистим, як зовні, так і зсередини, особливо.

В принципі, чищення радіатора справа не таке вже й складне, особливо для того водія, який при словах «гайковий ключ» або «викрутка» не падає в непритомність. Єдина умова чищення радіатора своїми руками: акуратність і уважне виконання процедур чищення радіатора.

Взагалі-то фахівці рекомендують для найбільш якісної зовнішньої чищення радіатора автомобіля виробляти її на знятому (демонтированном) радіаторі. Адже місце під капотом сучасного авто забито до упору, а чищення радіатора зовні водою або стисненим повітрям під великим тиском може пошкодити стільники і латунні трубки радіатора.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Але це залежить від вашого бажання пізнати пристрій системи охолодження і наявності часу. Адже для того, щоб демонтувати радіатор, доведеться знімати решітку радіатора.

Зовнішня чистка радіатора своїми руками

Традиційний радіатор системи охолодження, це конструкція з трубчасто-пластинчастих або трубчасто-стрічкових решіток. Застосовується для цих цілей латунь або алюміній, обидва метали дуже ніжні і м’які. Вони абсолютно не стійкі до механічних пошкоджень. Потрібно враховувати ці якості радіатора при демонтажі – монтажі і безпосередньо чищенні.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Зовнішня чистка радіатора полягає в продувці сот стисненим повітрям або напором води. Про високому тиску ми вже говорили. Продування проводиться з обох сторін, з граничною акуратністю, щоб уникнути пошкодження сот.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Не рекомендується категорично використання для зовнішньої чищення хімічних речовин, до складу яких входять кислотні компоненти.

Внутрішня промивка радіатора

Перше, на що слід звернути увагу при зливі з радіатора охолоджуючої рідини на її стан. Якщо рідина чиста, то промивка буде всього лише профілактичним заходом. Якщо ж у злитою охолоджуючої рідини присутній іржа і накип, то чищення радіатора проводиться як раз вчасно.

Для внутрішньої чищення радіатора виробляємо його монтаж на місце. Заливаємо дистильовану воду з миючим розчином, як правило, це – Антінакіпін (його можна використовувати з охолоджувальною рідиною, тільки з водою). Раніше використовувалася каустична сода.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Після заливу води заводимо двигун і даємо йому попрацювати 15-20 хвилин. Після цього зливаємо воду з миючим речовиною і не менше 5-ти разів виробляємо промивання радіатора чистою дистильованою водою. Заливаємо в систему охолоджуючу рідину. Не закриваючи кришку радіатора заводимо двигун для того, щоб вийшло повітря з системи охолодження. Всі. Ви готові до руху.

Незайвим буде нагадати, що сучасні якісні антифризи мають у своєму складі змащувальні та антикорозійні речовини, що перешкоджає виникненню іржі всередині радіатора. Але, профілактика – святе діло.

Чищення радіатора автомобіля своїми руками

Удачі вам, любителі свого автомобіля.