Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Питання, чим змастити петлі і замки дверей автомобіля, хвилює багатьох автовласників, особливо напередодні холодів. Тому обговоримо заходи, які дозволять зберегти ці вузли працездатними навіть в лютий мороз.

Мастило для петель і замків дверей автомобіля – турбота про вашу машині

На жаль, більшість з нас біжать в сервіс або в спеціалізовані магазини за аерозолями, мастилом та іншими засобам по догляду за автомобілем тільки після того, як з’явилася якась проблема. І тільки одиниці не допускають цих ускладнень завдяки належному догляду за своєю машиною. Адже навіть неспеціаліст знає, що тертьові деталі схильні до більш інтенсивного зносу, а механізм петель складається саме з таких елементів.

Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Так навіщо чекати появи скрипу або заїдання і потім усілякими способами намагатися усунути дані поломки, якщо можна просто регулярно, хоча б один раз у рік, обробляти деталі спеціальним засобом і ніколи не стикатися з вищезазначеними проблемами. Крім того, негативний вплив на стан замків і петель мають і погодні умови. Дощ, сніг, підвищена вологість, перепади температур – все це сприяє виникненню корозії і більш інтенсивному зношуванню. І, як наслідок, двері закриваються недостатньо щільно, а через деякий час починають просідати.

Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Також, напевно, кожен, навіть якщо сам не стикався, чув про те, як відмовляються працювати замки, особливо при дуже низьких температурах. Проблема виникає через рідини, яка тим чи іншим чином потрапляє всередину, а потім замерзає, намертво сковуючи поворотні механізми. Якісна мастило для петель і замків автомобіля допоможе уникнути всіх цих неприємностей.

Чим змастити петлі і замки дверей автомобіля – вибираємо засіб

Ще якихось двадцять років тому в якості мастильних матеріалів застосовували найрізноманітніші підручні засоби, це і гас, і оцтова кислота, і навіть наявний у кожній аптечці йод. Але ці часи далеко позаду, а сьогодні вибір спеціальних хімічних засобів досить широкий. Розглянемо ж, якими саме властивостями вони повинні володіти для кожного елемента окремо. Якщо скрипить двері автомобіля, то терміново необхідно змастити петлі. Матеріалів, застосовуваних для цих цілей, обов’язково потрібно вміти легко проникати у зазори, що утворюються між двома тертьовими елементами, і створювати на їх поверхні захисну плівку.

Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Мастила для замків повинні не боятися низьких температур, мати відмінні антикорозійні властивості і мінімальний коефіцієнт тертя. Також дуже важливо, щоб вони були стійкі до змивання, не сіклися з наступними маслянистими виділеннями і, звичайно ж, мали тривалу дію. Ще, незважаючи на те, що сьогодні є безліч варіантів, ніж змастити двері авто, вибирати засіб потрібно, керуючись більше не ціновою політикою, а якістю продукту. Так, непогано себе зарекомендували силіконові мастила для замків, а петлі можна обробляти спеціальним спреєм Liqui Moly або ж добре знайомим WD-40.

Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Як усунути скрип дверей автомобіля, змастити замки і контур ущільнювача?

Коли мастило для дверей автомобіля обрана і куплена, приступаємо безпосередньо до робочого процесу. Звичайно, можна піти шляхом найменшого опору і просто побризкати аерозолем замкову щілину, але така дія не дасть максимального результату. Так що доведеться розбирати весь замковий привід. Для цього, природно, необхідно зняти замки. Взявши ріжковий ключ, відкручуємо болт, за допомогою якого вони кріпляться. Потім необхідно зрушити ручку двері в сторону, протилежну від замкової щілини, і демонтувати її.

Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Цілком можливо, що вона не зніметься відразу, тоді необхідно трохи розгойдати її в різні сторони. Усередині двері знаходяться два важеля, ось їх необхідно гарненько змастити, крім того, обробці піддаються всі рухомі елементи ручки і замок зсередини. Дістатися до нього можна, знявши захисну пластикову накладку. А от щоб знати відповідь на питання, як усунути скрип дверей автомобіля, слід ознайомитися зі способом мастила петель, так як найчастіше проблеми з ними сприяють появі цього неприємного звуку.

Ця процедура набагато простіше вищеописаною, так як нічого розбирати не доведеться. Необхідно тільки спочатку гарненько очистити і знежирити поверхню. Для цих цілей підійде бензин, так що беремо в руки пензель і ретельно змиваємо весь бруд з петель. Потім цією ж пензликом (тільки вимитої) або шприцом обробляємо їх стики. Якщо ж засіб в аерозольному балончику, то завдання спрощується ще більше, їм необхідно просто побризкати петлі.

Чим змастити петлі дверей автомобіля і як попередити замерзання замку?

Важливо провести всі вищеописані процедури перед зимовим сезоном, а також здійснювати після кожної мийки високого тиску, тому що так вода знову потрапляє в замки і петлі.

Щоб кожен раз не розбирати замок, обзаведіться спреєм зі спеціальною трубочкою, яка одним кінцем вставляється в розпилювач, а іншим – в замок. До того ж, вам не завадить забезпечити открываемость дверей в мороз, адже запірні механізми можуть працювати після належного догляду, а ось по контуру ущільнювача двері може просто примерзнути, особливо після миття або відлиги. Тоді ви ризикуєте відірвати ущільнювачі, якщо вистачить сил, або не потрапити всередину машини. Можна поцікавитися в магазині, ніж проклеїти двері авто на такий випадок, але краще скористайтеся силіконовою змазкою для гумових виробів.