Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Дуже багато в нашому автомобілі знаходиться під контролем добре налагодженої системи «рухомих електронів», і тому автоелектрика для початківців повинна бути відома кожному водієві, щоб дрібні неполадки не могли застати зненацька.

Автоелектрика для початківців – над чим доведеться «панувати»?

Сучасні автомобілі мають досить складну електроніку, яка полегшує процес водіння, зводить ймовірність аварії до нуля і робить наше перебування в салоні максимально комфортним. Однак первинне призначення будь автоелектрики – запуск двигуна і подальше підтримання його в працюючому стані, інакше наш автомобіль не зрушить з місця і не зможе виконувати свою головну функцію. До обговорюваної системи відносяться електрогенератори та акумулятори, які є джерелами живлення кожного авто.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Також до області нашого інтересу в рамках цієї статті можна віднести і механізми, що відповідають за початковий старт і подальший рух. Це розподільник іскри, блок управління, який може бути електронним або механічним, високовольтна котушка, свічки, стартер, антиблокувальна система.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Другорядними елементами автоелектрики є джерела освітлення: всі види фар, габаритні вогні, стоп-сигнали, поворотникі, підсвічування. Крім того, не варто забувати і про звуковому сигналі, який грає важливу роль в забезпеченні безпеки, і всіляких датчиках, що стежать за роботою автомобіля, та інших додаткових елементах.

Основи автоелектрики для початківців – де шукати проблему?

Автоелектрика, можна сказати, по праву займає провідну позицію в авто, так як дуже багато елементів конструкції відноситься до даної категорії, тому поломки в системі зустрічаються досить часто. Найчастіше вони виникають із-за неякісних контактів, крім того, джгути піддаються природньому зносу, в результаті чого перетираються. Нерідко зустрічаються дефекти в датчиках, що призводить до їх неправильного функціонування.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Негативний вплив на монтажні блоки, електричні ланцюги і лампочки надає пил, бруд і волога. Часто зустрічаються і «непропаи» в контактах. Дуже важливо стежити за станом датчиків, особливо тих, які відповідають за правильну роботу двигуна.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Адже якщо вони будуть давати хибні свідчення, або ж не давати їх зовсім, то і правильна робота двигуна виявиться під сумнівом, що призведе до його швидкого виходу з ладу.

Ніж «розумніші» блок управління, тим менше ми можемо йому допомогти в разі поломки, тому періодично проходите діагностику цього механізму на СТО.

Кілька простих порад по автоелектриці

Основи автоелектрики для початківців не так вже й складні, знаючи і дотримуючись їх, можна не тільки виявити найпростіші несправності, але й продовжити життя деяких елементів. Так, якщо необхідна заміна запобіжників, то здійснити її цілком реально, використовуючи дублікати точно такого ж номіналу. Дуже поширеною помилкою є те, що при установці акумулятора плутають полюса, тому потрібно бути уважним навіть із такою, здавалося б, простим завданням. Щоб не вийшов раніше часу з ладу генератор, не потрібно «прикурювати» авто, коли за вікном мінусова температура.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Купуйте завжди лише якісні деталі, це є гарантом правильної роботи як їх окремо, так і всієї системи в цілому. Так, наприклад, якщо ви купили тонкий дріт і приєднали його до потужного підсилювача, цілком можливо, що перший розплавиться, і це послужить причиною небажаного замикання. Встановлюючи протитуманні фари, придбайте ще додатково нові запобіжники і реле.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Обов’язково звертайте увагу на роботу дошки приладів, вона повинна світитися при запуску. Потім, вже при працюючому двигуні, на ній не повинні загорятися індикатори, що сигналізують про будь-які несправності.

Автоелектрика для початківців – мінімальний багаж знань

Якщо під час руху в салоні з’явився запах гару, негайно зупиніться, зніміть клеми з акумулятора і викликайте евакуатор, так як подальший рух може бути небезпечно для життя. Все це елементарні правила, з якими може впоратися і гуманітарій, а якщо ж якесь явище викликає у вас сум’яття, то краще зверніться за консультацією до автоэлектрику.