Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

Атмосферний двигун: що означає це поняття і варто застосовувати його в модернізації своєї машини? Адже багато хто чув про те, що оптимальний спосіб збільшити потужність автомобіля – це змінити конструкцію двигуна, але той це варіант? Давайте розберемося.

Що таке атмосферний двигун і в чому його особливість?

Під атмосферним двигуном розуміють самий перший мотор, створений руками людини. Його назву пов’язують з атмосферою, що знаходиться навколо нас, вона-то і бере участь у спалюванні рухових сумішей, які з’являються в результаті безпосереднього проникнення повітря поршень. На наступному етапі роботи движка він змішується з пальним (дизельне паливо або бензин). З усього цього можна зробити висновок про те, що такий вид двигуна є найбільш простим по своєму механічного пристрою. Також важливо відзначити, що в сучасному виробництві використовується установка турбіни на атмосферний двигун, так як вона володіє здатністю робити суміші більш збалансованими.

Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

У цього виду двигунів є ряд особливостей, які необхідно враховувати при його експлуатації. Основною з них є необхідність правильного розрахунку харчування, де потрібно враховувати співвідношення між горючими рідинами і повітрям з атмосфери, причому робити це необхідно з урахуванням їх оптимального типу. Якщо двигуни були виготовлені у відповідності з усіма нормами, то баланс сумішей для атмосферних двигунів дорівнює відношенню одного до чотирнадцяти.

Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

Варто відзначити, що цей показник однаковий для всіх двигунів внутрішнього згоряння. Таким чином, при створенні і експлуатації такого виду пристрою слід враховувати оптимальне співвідношення всіх перерахованих вище елементів.

 

Чим грішить конструкція атмосферного двигуна?

Незручність у використанні такого мотора виникає тоді, коли відбувається здійснення оборотів різного ступеня інтенсивності, це може спровокувати різку зміну здатності затягувати атмосферне повітря, і необхідний баланс 1:14 пропадає. При невеликих обертах не буде надходити потрібний об’єм повітря. Адже частота і обертальні руху деталей в циліндрах не можуть забезпечити появи потрібної кількості цього компонента в системі. З часом ці збої стануть помітні водієві і приведуть до ремонту двигуна.

Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

Атмосферний мотор є одним з найпопулярніших пристроїв серед встановлюються в сучасні автомобілі, навіть незважаючи на схильність проблем з насыщаемостью повітрям. Благо, інженери звели цю проблему до мінімуму. До того ж, такі мотори за показниками конструкції харчування, придатності до різних видів ремонтних робіт, за рівнем надійності і своїй передбачуваності значно перевершують всі інші типи.

Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

Як збільшити потужність атмосферного двигуна і чим це обернеться?

Якщо вас цікавить, як збільшити потужність атмосферного двигуна, то ми відкриємо деякі технологічні рішення заводів автопрому. Для збільшення цього показника проводяться наступні дії:

  • збільшують об’єм циліндра;
  • замінюють кулачковий вал і клапан стандартного типу;
  • використовують патрубок;
  • встановлюють вдосконалені повітряні фільтри.

Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

Час показав, що якщо правильно провести процедури за даними змін, то атмосферне дизельний двигун зможе збільшити показник своєї потужності в середньому на 30%. Але, найчастіше, бувають випадки, коли і цей досягнутий результат не влаштовує, тоді рекомендується провести установку механічного нагнітача (одного або декількох), що володіє таким типом передачі, як турбо. У гаражах багато любителі експериментують зі своїми автомобілями саме таким чином.

Атмосферний двигун – наскільки популярний такий варіант?

Необхідно зазначити, що після збільшення потужності двигуна, значно збільшується рівень споживання палива. Це особливо актуально на трасі, де швидкість автомобіля в рази вище, ніж в населеному пункті. Крім того, варто враховувати і той факт, що при високих швидкостях традиційна гальмівна система не справляється зі своїм завданням. Отже, її також необхідно модернізувати. В силу цих причин більшість фахівців не рекомендують автовласникам виробляти подібні зміни в своїй машині без кваліфікованої допомоги або хоча б консультації.