Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

Гальма – основа безпеки на дорозі. В даний час до них пред’являються більш високі вимоги, ніж раніше. Вже недостатньо, щоб вони були просто справні – у багатьох випадках від них вимагається велика інформативність, швидкодія і надійність.

Влаштування армованих гальмівних шлангів

Армовані гальмівні шланги складаються з:

  • внутрішньої частини – трубка з політетрафторетилену, а в деяких моделях шлангів – з модифікованої гуми;
  • сталевий обплетення;
  • тонкою рухомий трубки з пластику, встановленої поверх обплетення – не завжди.

Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

Порівняно з використовуваної для виготовлення штатних шлангів гумою політетрафторетилен більш стійкий до агресивного середовища (дії гальмівної рідини), зовсім не пропускає повітря і рідина (що важливо для герметичності гальм) і менш схильний до процесів природного старіння. Сталева оплетка не тільки служить для захисту внутрішньої частини від можливих механічних ушкоджень, а також забезпечує незмінність внутрішнього перерізу армованого шланга при високому тиску під час гальмування. Оплетка виготовлена зі сталі, не схильною до корозії, завдяки чому загальний ресурс армованих шлангів досить високий.

Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

Політетрафторетилен витримує дуже високі теплові навантаження і майже не схильний до дії холоду. Його робочі температури в діапазоні від -70 до +270 °С. В межах цих значень він не втрачає ізоляційних властивостей і гнучкості.

В чому поступаються гумові шланги і коли їх міняти на армовані

Крім того, що гумові трубки менш довговічні, ніж армовані гальмівні шланги, а також схильні до розшарування всередині під впливом гальмівної рідини, розтріскування і розриву зовні від старіння, більш легкому механічному пошкодженню, вони ще й еластичні (здатні змінювати свій внутрішній перетин). При гальмуванні частина енергії тиску гальмівної системи витрачається на розтягування (збільшення діаметра) гумової гальмівної трубки. Це призводить до зменшення тиску в системі, в наслідок чого знижуються ефективність і продуктивність гальм, що, в свою чергу, є причиною досить низькою інформативністю гальмівної системи – невисокою передбачуваності її дієвості та реакції на натискання педалі. Армовані гальмівні шланги начисто позбавлені цих недоліків, так як вони не володіють такою еластичністю і вся енергія натискання на педаль гальма витрачається тільки на приведення гальмівного механізму в дію.

Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

В умовах спокійної їзди, при відсутності на дорозі аварійних і надзвичайних ситуацій деяка загальмованість гальмівної системи з гумовими шлангами не помітна і не впливає на безпеку руху.

Але у випадку виникнення якогось надзвичайного випадку, коли все вирішують долі секунди, інерційність гумових трубок може стати причиною катастрофічних наслідків.

Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

Армовані трубки точно передають додається до педалі імпульс при будь-якому зусиллі. Завдяки цій властивості водій може оцінювати з якою саме силою треба тиснути на педаль, а гальмівна система миттєво реагує на всі його дії. Так для швидкісних мотоциклів після установки армованих шлангів зафіксовано зменшення гальмівного шляху на 15-30 м при екстреному гальмувань на швидкості 150 км/ч.

Коли варто переходити на армовані шланги

Якщо стиль водіння цілком спокійний і машина нечасто піддається критичним торможениям, то, в принципі, безглуздо здійснювати заміну гумових шлангів на армовані. Така заміна може знадобитися, якщо в автомобілі замість штатної системи гальм була встановлена інша, з інших тиском. «Рідні» трубки, встановлені виробником, швидше за все не витримають більш високий робочий тиск нової гальмівної системи.

Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

Заміна гальмівних шлангів на армовані також бажана і необхідна в наступних випадках:

  • водій віддає перевагу агресивний, спортивний стиль їзди;
  • передбачається використання авто в гонках – при спортивному водінні потрібно максимально можливу швидкодію гальмівної системи;

    Армовані гальмівні шланги – вибір для сучасних умов водіння

  • при підготовці автомобіля до експлуатації в важких шляхових умовах та по бездоріжжю – армований шланг більш захищений і надійний.